ŠTVRTOK 4. 7. 2019

20:30
Slávnostné otvorenie festivalu
Veľká scéna – amfiteáter
Námet, scenár a réžia: Národné osvetové centrum
Účinkujú: FSk Kriváň (Východná), hostia a predstavitelia festivalu

21:00
US Lúčnica: Z tvorby prof. Štefana Nosáľa
Veľká scéna – amfiteáter
Účinkuje: US Lúčnica

23:00
Pri muzike
Tanečná zábava
Tancovisko
Príprava: M. Noga

PIATOK 5. 7. 2019

10:30 – 11:30   13:00 – 18:00
Školy tanca
Humno (doobeda), Tancovisko (poobede)
Príprava: Dobrá Východná (V. Michalko, A. Lincke)

13:00
Školička tanca pre deti
Malá scéna
Príprava: S. Dikaszová, M. Košová, Z. Palanová

14:00
SĽUK: Gašparko
Malá scéna
Účinkuje: Slovenský ľudový umelecký kolektív

14:00
Putovanie v čase
Program o tradičnom odeve
Humno
Námet, scenár a réžia: M. Kačmárová, D. Nogová, T. Ondruš

15:00
Kresané do dreva
Rezbársky plenér
Areál amfiteátra
Námet, scenár: M. Mešša
Rezbári: Marián Pažucha (Nowy Sacz), Ľuboš Straka (Bratislava), Peter Zoričák (Kremnica)

15:30
Z dolín Javorníkov
Program Žilinského samosprávneho kraja
Malá scéna
Námet, scenár a réžia: J. Jakubík st.
Odborná spolupráca: J. Jakubík ml.
Účinkujú: FSk Konopa (Dohňany), FSk Záriečanka (Zárečie), FSk Javorník (Lúky pod Makytou), FSk Žrnovanka (Horná Maríková), FSk Bukoviny (Brvnište), FSk Podžiaran (Papradno), FSk Javorníček (Hvozdnica), FS Považan (Považská Bystrica), FS Váh (Púchov), FS Rovňan (Veľké Rovné)

16:00
Vlachovo – „Dedina roka“
Vernisáž posterovej prezentácie
Etnodom
Otvorenie výstavy a prezentácia: M. Jágerová

16:00
Školička tanca pre deti
Humno
Príprava: S. Dikaszová, M. Košová, Z. Palanová

16:30
UNESCO
Prednáška
Etnodom
Príprava: B. Morongová

17:00
Škola spevu
Humno
Vedie: M. Jágerová

17:30
SĽUK: 70 rokov
Malá scéna
Účinkuje: Slovenský ľudový umelecký kolektív

18:00
Škola tanca (Chorovody)
Humno
Vedie: K. Babčáková

19:30
Tanec bez hraníc
Program zahraničných kolektívov
Veľká scéna – amfiteáter
Námet, scenár a réžia: L. Konečná
Odborná spolupráca: K. Babčáková

20:45 – 21:00
Škola tanca s divákmi
Veľká scéna – amfiteáter
Vedie: V. Michalko

21:00
Z najlepších
Program víťazov celoštátnych súťaží folklórneho hnutia
Veľká scéna – amfiteáter
Námet, scenár a réžia: K. Babčáková, L. Ditmarová, O. Galbička, M. Noga, T. Šišková
Účinkujú: laureáti z celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky detských folklórnych súborov Eniki beniki 2019, celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky sólistov tanečníkov v ľudovom tanci Šaffova ostroha 2019 a celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky folklórnych skupín Nositelia tradícií 2018 – FSk Raslavičan (Raslavice)

23:00
Ľubomír Gašpar Cimbal Project
World music koncert
Humno

23:00
Pri muzike
Tanečná zábava
Tancovisko
Príprava: M. Noga



SOBOTA 6. 7. 2019

10:00 – 13:00 (zahraničné kolektívy)
14:00 – 18:00
Školy tanca
Tancovisko
Príprava: Dobrá Východná (V. Michalko, A. Lincke), L. Konečná (zahraničné kolektívy)

10:30
Školička tanca pre deti
Humno
Príprava: S. Dikaszová, M. Košová, Z. Palanová

11:00
Fujara, fujara
Z cyklu UNESCO
Humno
Príprava: K. Kočík, M. Fiľo

11:00
Juraj Kováč a Vlachovo
Diskusia s významnou osobnosťou obce Vlachovo
Etnodom
Príprava: J. Ambrózová

13:00
Na ďalekú cestu
Hudobno-spevácky program
Malá scéna
Námet, scenár a réžia: A. Jágerová
Účinkujú: SpSk Škrupinka (Trenčín), SpSk Vranky (Nitra), FSk Hajov (Strečno), SpSk Železiar a Milan Rendoš (Košice), SpSk Tradícia (Dražovce), DH Detva

13:00 – 14:00
Výstava Vlachovo – „Dedina roka“
Etnodom

14:00
Východná, Východná, vo dva rady domy
Sprievod obcou z amfiteátra
Areál amfiteátra, Malá scéna, obec Východná
Zodpovedný: J. Černák
Účinkujú: zahraničné kolektívy, seniorské kolektívy, účinkujúci z programu Na ďalekú cestu

14:00
Osobnosti SĽUKu
Program z cyklu Osobnosti
Humno
Námet, scenár a réžia: J. Hamar

14:30
Talenty
Malá scéna
Námet, scenár a réžia: V. Golianová

14:30
Seniorské súbory
Diskusia
Etnodom
Príprava: Z. Beňušková

15:00
Roztancovaná Východná
Veselica po sprievode
Obec

16:00
Školička tanca pre deti
Humno
Príprava: S. Dikaszová, M. Košová, Z. Palanová

16:30
Gorali spoza dvoch strán
Program z cyklu Muzikanti
Humno
Námet, scenár a réžia: J. Ambrózová
Účinkujú: Ľudová hudba 9 SIYŁ (Poľsko), Ľudová hudba Harmatovci (Hladovka)

16:30
Radosť z pohybu nemá hraníc
Program seniorských súborov
Malá scéna
Námet, scenár a réžia: S. Ondejka

18:00
Na jarmoku
Program folklórnych skupín
Veľká scéna – amfiteáter
Námet, scenár a réžia: J. Burič
Odborná spolupráca: J. Matiaš, V. Vnenčák
Účinkujú: FSk Dolina (Gemerská Poloma), FSk Brezinky (Polomka), FSk Jadlovec (Margecany), FSk Kriváň (Východná), FSk Bažalička (Plachtince–Príbelce), remeselníci

19:30
Škola tanca s divákmi
Veľká scéna – amfiteáter
Vedie: V. Michalko

20:00
Ifjú Szivek: Sedemdesiatsedem verbunkov
Veľká scéna – amfiteáter
Účinkuje: TD Ifjú Szivek

21:00
Škola tanca s divákmi
Veľká scéna – amfiteáter
Vedie: V. Michalko

21:30
Julianna, zlatá panna…
Veľká scéna – amfiteáter
Námet, scenár a réžia: K. Babčáková
Odborná spolupráca: A. Krausová

23:30
Mojše band
World music koncert
Humno

23:00
Pri muzike
Tanečná zábava
Tancovisko
Príprava: M. Noga

NEDEĽA 7. 7. 2019

09:00
Talenty
Malá scéna
Námet, scenár a réžia: V. Golianová

10:00
Školy tanca
Tancovisko
Príprava: Dobrá Východná (V. Michalko, A. Lincke)

10:00
Filmové dokumenty s etnologickou tematikou
Etnodom
Príprava: J. Ambrózová, Z. Beňušková

10:30
Školička tanca pre deti
Humno
Príprava: S. Dikaszová, M. Košová, Z. Palanová

11:00
Škola spevu
Humno
Vedie: M. Jágerová

11:00
Zo sveta
Hudobno-spevácky program
Evanjelický kostol, Východná
Námet, scenár a réžia: A. Jágerová
Účinkujú: FSk Hajov (Strečno), ĽH FS Podpoľanec (Detva), R. Malatinec (Korytárky), V. Malatincová (Kriváň), SpSk Hornád (Košice), FSk Stráne (Važec)

11:30
Cestou k vám…
Prehliadka tradičného odevu
Malá scéna
Námet, scenár a réžia: M. Kačmárová, T. Ondruš

13:00
#enikibeniki
Program detských folklórnych súborov
Veľká scéna – amfiteáter
Námet, scenár a réžia: K. Galbičková, O. Galbička
Účinkujú: víťazi krajských súťaží detských folklórnych súborov Eniki, beniki 2019

13:00
Vlachovo – „Dedina roka“
Prezentácia výstavy
Etnodom
Príprava: M. Jágerová

15:00
Galaprogram FFV 2019
Veľká scéna – amfiteáter
Námet, scenár a réžia: S. Marišler

MIMOSCÉNICKÉ PROGRAMY

TRADIČNÁ KUCHYŇA

Ohnisko

Piatok: 11:00 – 18:00
Sobota: 09:30 – 20:00
Nedeľa: 09:30 – 18:00

Autor: J. Gajdoš

JARMOK REMESIEL

Areál amfiteátra

Piatok: 11:00 – 19:00
Sobota: 9:30 – 20:00
Nedeľa: 9:30 – 18:00

Príprava: ÚĽUV

UROB SI SÁM VO VÝCHODNEJ

Tvorivé dielne s ÚĽUV-om

Kóje pod Májkou

Piatok: 16:00 – 19:00
Sobota: 9:30 – 12:00, 12:00 – 17:30
Nedeľa: 9:30 – 12:00, 12:30 – 15:00

Príprava: ÚĽUV

KOŠIARIK

Detský svet

Lúka v areáli amfiteátra

Autor: Mgr. Lucia Macková
A. Pohybové a herné aktivity
B. Tvorivé dielničky
C. Rozprávky, školičky spevu, hry, maľovanie na tvár, detské účesy

Piatok: 13:00 – 18:00
Sobota: 10:00 – 17:30
Nedeľa: 10:00 – 15:00

SYMBOLICKÝ CINTORÍN

Spomienka na zosnulých folkloristov

Cintorín Východná

Príprava: I. Kovačovič, J. Burič
Moderuje: I. Kovačovič
Účinkuje: fujarista (rezbár) Ľuboš Straka (Bratislava), Juraj Matiaš (FSk Bažalička), ďalší z účinkujúcich

Sobota: 12:15 – 13:00

VÝSADBA PAMÄTNÝCH STROMČEKOV

Areál amfiteátra/nad Veľkou scénou

Nedeľa: 12:30

Zmena programu vyhradená

Akékoľvek zmeny v scénických či mimoscénických programoch schvaľuje Programový výbor FFV 2019.